Skip to content Skip to footer

Kontaktai

Vadovė:

Lilija Kiejzik

Telefonas:

+370 652 64 613

El. paštas:

Istorija

Grigiškių kultūros centro Vilniaus lenkų teatras „Studija“ įkurtas 1960 m. Tai buvo pirmoji po karo tokio pobūdžio meno įstaiga Vilniuje. Per daugelį metų teatras pastatė virš 70 spektaklių, sukūrė ir sėkmingai vysto tarptautinius teatro festivalius: nuo 1994 metų – “Vilniaus lenkų scenos susitikimus”, nuo 2012 metų – tarptautinį mono spektaklių festivalį “MonoRytai”, o nuo 2020 metų organizuoja tarptautinį menų festivalį „TRANS / MISIJOS Balticum“.

Pagrindinis teatro tikslas – puoselėti ir skleisti lenkišką kultūrą Lietuvoje. Vilniaus lenkų teatro “Studija” veikla neapsiriboja vien spektakliais, nuo 90-ųjų pradžios teatras organizuoja teatro dirbtuves, kviečia į susitikimus su žymiais lenkų aktoriais ir režisieriais. Taip pat bendradarbiauja su įvairiomis lenkiškomis organizacijomis Lietuvoje: dainų ir šokių kolektyvais „Zgoda“ ir „Wilia“, lenkiškomis mokyklomis Vilniuje ir Vilniaus rajone. Vilniaus lenkų teatro “Studija” spektakliai suvaidinti įvairiose scenose Lenkijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV. Teatras glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis Lenkijos ir Lietuvos valstybinių teatrų institucijomis.

Pasirašytos glaudaus bendradarbiavimo sutartys su Vandos Semaškovos teatru Žešuve; su Lenkijos televizija ir jos filialais, t.y. TVP Vilnius, TVP Kultūra, Lenkijos televizijos teatru; bendradarbiaujama su Lenkijos radijumi Žešuve, su Zbigniewo Rašewskio Teatro Institutu, su Liublino Osterwos Teatru, Vilniaus Oskaro Koršunovo teatru, Nacionaliniu dramos teatru, Trakų istorijos muziejumi, Vilniaus rotuše, meno galerija „Fojė“ ir kt.

2023 metais teatrui suteiktas profesionalaus scenos meno įstaigos statusas.

Kontaktai

Vadovė:

Lilija Kiejzik

Telefonas:

+370 652 64 613

El. paštas: